Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Oslava zimního slunovratu

Oslava zimního slunovratu
21. 12. 2015 od 18:00 h
Zveme vás na tradiční rituál zimního slunovratu k Dubu na křižovatku polních cest mezi obcemi Škvorec, Přišimasy a Úvaly. Dva předchozí rituály proběhly bez přítomnosti Pavlíny Brzákové, která v tomto čase žije v zahraničí, ale jako průvodkyně obřadem se zúčastní právě oslavy zimního slunovratu.

Na slavnost si přineste s sebou malou svítilnu se svíčkou, můžete si po skončení rituálu domů odnést Světlo do nadcházejícího období. Vezměte si také nějaké jednoduché hudební nástroje, rozezníme okolní krajinu. Mír do našich srdcí přivoláme hrou na didgeridoo v podání Dobromila Tučka. Tradičně budete pohoštěni koláčem a čajem, ale můžete také přispět ke společné hostině z vlastních zdrojů. Zimní slunovrat je nejkrásnějším svátkem v roce – v temnotě zažehneme světlo a přineseme si je v srdcích do svých příbytků. Tématem společného prožitku je posílení rodinných a přátelských vazeb, poděkování za dary, které od života dostáváme, a vyslovení díků za těžkosti, jež nám umožňují sílit a duchovně růst. Průvodkyněmi rituálem jsou etnoložka a spisovatelka Pavlína Brzáková, výtvarnice Vladislava Jirásková a publicistka Renáta Kiara Vargová.

Místo konání najdete, když si do internetového vyhledávače zadáte heslo „Lípy u Sv. Donáta“. Nachází se 35 km východně od centra Prahy, GPS 50°3'10.615"N, 14°44'41.070"E. Zimní slunovrat je oslavou Světla v krajině vnější i vnitřní – těšíme se na společenství těch, kteří se rozhodnou obřadu zúčastnit. Vstup je volný.

foto Pavlína BrzákováAutor: Pavlína Brzáková •  Vydáno: 14.09.2015 •