Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Svátek rozsvícené krajiny - dušičkový rituál

Svátek rozsvícené krajiny - dušičkový rituál
 1.11.2015 od 18:00 h
Svátek světel a dušiček je vzpomínkou na naše blízké, kteří nejsou již mezi námi. Zveme vás na již tradiční svátek Dušiček, který se bude konat v přírodě u sochy svatého Donáta na křižovatce cest mezi obcemi Přišimasy, Škvorec a Úvaly (35 km východně od Prahy, GPS 50°3'10.615"N, 14°44'41.070"E).

V minulosti žili naši předkové více podle přírody a jejího řádu. My se tomuto přirozenému životu bohužel vzdalujeme. Pohybujeme se v umělém kruhu nemocí a stresu, kdy nás každodenní povinnosti odvádí od prožitku a nalezení sebe sama. Koncem října a začátkem listopadu končí období tepla, hojnosti plodů a dozrávání. Je to významný předěl roku, kde vedle veselí a hodování také vstupujeme do duchovní oblasti sebe sama. Někteří z nás mají z tohoto období strach, protože neprocházejí žádným přechodovým rituálem, a neuvědomují si, jak důležité je ponořit se do hlubiny svého nitra. Příroda je v tomto čase branou, kterou můžeme projít a nahlédnout do významných zákoutí naší duše. Přechodový rituál v přírodě nám umožní zastavit se uvědomit si změnu a pochopit své bytí v přirozenosti nového času. Díky prožitku ohně vstoupíme do harmonického vztahu s krajinou i naší myslí. Společně uchováme životodárné světlo v našich duších a srdcích v nadcházejícím zimním období.
Zveme vás do rozsvícené krajiny světel, kde za zvuků bubnů a jiných hudebních nástrojů prožijeme další oslavu z tradic přírodních svátků. Tuto tradici ctíme již šestým rokem se spisovatelkou Pavlínou Brzákovou, výtvarnicí a bylinářkou Vladislavou Jiráskovou a od tohoto roku také s publicistkou Renátou Kiarou Vargovou. Vše za podpory časopisu Regenerace, kam všechny tyto autorky píší.

Po celý večer budou svítit do krajiny prostorové papírové objekty, vyjadřující poselství pro dané období, a posilující mystické prožívání krajiny. Autorkou je výtvarnice Vladislava Jirásková.

Vstup na slavnost je volný.


autorkou obrazu je Vladislava Jirásková Autor: Pavlína Brzáková •  Vydáno: 15.09.2015 •