Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Oslava zimního slunovratu

Oslava zimního slunovratu
21. 12.2014 od 18.00 hodin
Na místě U sv. Donáta, v polích mezi obcemi Škvorec, Přišimasy a Úvaly se již tradičně můžete dne 21. prosince od 18:00 hodin účastnit slunovratového setkání.

Oslava nového začátku má své kořeny v dávné minulosti předků. Období zimního slunovratu je čas, kdy si lidé uvědomovali hluboké propojení s přírodou a vítali slunce jako nový začátek. Ten naši předkové poznali, když rozkvetla větvička barborky. Den se prodloužil, a ačkoli to nebylo na první pohled zjevné, v přírodě začal proces růstu. Přicházelo Světlo a nové zrození. Zažehněme i my světélka naděje a prožijme slunovratové setkání v atmosféře blízkosti a sdílení. Průvodkyněmi obřadu jsou šéfredaktorka Pavlína Brzáková a výtvarnice a bylinářka Vladislava Jirásková.
Na slavnost si přineste malé svítilny se svíčkami, po skončení obřadu si v nich odnesete domů zažehnuté světlo naděje nového počátku. Budete jako vždy pohoštěni koláčem a čajem. Ke společné hostině můžete také přispět z vlastních zdrojů. Mapu místa najdete, když si do internetového vyhledavače zadáte heslo „Lípy U sv. Donáta“.

Vstup je volný. Tato akce je pořádána za podpory časopisu REGENERACE.

Foto Petr KOTEK

Autor: Pavlína Brzáková •  Vydáno: 14.12.2014 •