Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Jarní festival REGENERACE

Jarní festival REGENERACE
Jarní festival REGENERACE s šamanským rituálem 8.03. 2014 od 10:00 hodin

Jarní festival zdraví, radosti a pohody. Tak jsme nazvali letošní jarní akci, kterou pořádá časopis REGENERACE. Koná se v sobotu 8. března 2014 od 10:00 dopoledne až do tmy v Klubu Lávka na Novotného lávce nedaleko Karlova mostu v Praze 1. Jarní rituál začne ve 20:00 hodin pod vedením spisovatelky Pavlíny Brzákové a výtvarnice Vladislavy Jiráskové.


Program Jarního festivalu REGENERACE
10:00 Beáta a Július Patakyovi
Nečekaná odhalení v reflexní terapii
Jejich kniha Reflexní terapie a nečekaná odhalení vzbudila vloni velkou pozornost, protože v ní zveřejnili svoje nejnovější zkušenosti a poznatky z praxe. Dva nejznámější protagonisté školy reflexní terapie, kterou u nás založil Ing. Jiří Janča, CSc., nejenže důstojně kráčejí ve šlépějích jeho odkazu, ale dokázali tuto jedinečnou a efektivní metodu obohatit mnoha svými postřehy. Jejich vystoupení završí skutečné poklady: soukromé nahrávky přednášek a kurzů Jiřího Janči. Promítneme si je z historických VHS kazet a zavzpomínáme na doby, kdy si u nás před dvaceti lety reflexní terapie hledala svoje místo na slunci. Dnes je po právu našla. Musím se přiznat, že jsem na ně opravdu hodně zvědavý.


11:30 Jiří Janča jr.
Otcovy netradiční metody detoxikace
Následovat bude takřka rodinná idylická vzpomínka na letošní nedožité 90. narozeniny legendy naší přírodní medicíny, doprovázená fotografiemi z rodinného alba a příhodami z domácí kuchyně, například jak za otcem přišel domů Karel Gott a… Inu, nechme se trochu překvapit. Syn Jiřího Janči se jednak stejně jmenuje, jednak je dědicem a snad se dá říci, že i nositelem otcovy pozůstalosti. Seznámí nás s některými jeho zvláštními léčebnými, a zejména očistnými metodami. Pokud budete chtít sami přispět svou osobní vzpomínkou na Mistra, budete na pódiu vítáni také.

Potom si užijeme oběda v některé z okolních velmi příjemných restaurací, které potěší neméně příjemnými cenami. Opravdu si nedělám legraci, protože sám do jedné takové opodál chodím, na roh Liliové ulice a Betlémského náměstí.


14:00 Josef Schrötter
Očistná kúra CČZ
CČZ může znamenat Co čím zahnat – ovšem také nemusí. Podle našeho předního psychotronika není třeba hledat zázračné zahraniční byliny nebo preparáty, protože ty nejlepší léčivé a čisticí prostředky máme každý doma. I když jsou to vlastně zázraky na dosah ruky, často je přehlížíme a málo využíváme. Pokud znáte jeho osobitý projev a bodrý středočeský humor, jste už teď nepochybně plni naděje, že CČZ změní váš život. Rozhodně vám ho ale významně vylepší jeho nová kniha Praktický Su-Jok, jedna ze tří z nakladatelství Eminent, které budou mít na MDŽ premiéru. Su-Jok je diagnostická a terapeutická metoda, o níž jsme v REGENERACI dlouho nepsali. Využívá podobnosti rukou a nohou vzhledem k celému lidskému organismu. V Koreji ji nazývají onnuri medicine, což znamená celý svět.
V rámci alternativních léčebných systémů je efektivní, protože se jedná o specifickou akupresuru rukou a nohou, která léčí bez užívání jakýchkoli medikamentů. Za krátkou dobu si ji osvojí kdokoli, což poznáte i na Lávce.
Nevyžaduje žádnou finanční investici a pomůže při chronických problémech i naléhavých případech. Navíc je pohodlná, můžete ji provádět takřka všude.


15:30 Zuzana Řezáčová Lukášková
Vydejme se za svým snem
Dovedete si představit jarní relaxaci nad mandalovou kartou, kterou si s sebou odnesete domů? Z Brna vám ji doveze zakladatelka Centra mandal, jejíž článek najdete na str. XXX. Životní příběh téhle sympatické Moravanky ukazuje, že to opravdu jde, že je možné opustit zaběhnutou dráhu jistého povolání, v jejím případě veterinární medicíny, a vydat se spletitou cestou za poznáním vlastní duše.
Pomáháme plnit sny bylo jedním z témat brněnského centra v Opletalově ulici, které by podle mě bylo ozdobou každého většího města, Prahu a Kardašovu Řečici nevyjímaje. Její osmidílná stezka, průvodce po životní cestě, na níž se každý stává kormidelníkem, bude jednou z ozdob sobotního odpoledne. Protože být šťastný znamená být spokojený se životem, což kromě jiného obnáší splnit si své sny a přání, těšit se na to, co přijde, a radovat se z toho, co bylo.

17:00 David Frej
Detoxikace léčivými oleji
David Frej má pověst skvělého lékaře i pilného muže. Své o tom ví jeho žena, s níž vychovává dva potomky, ale také čtenáři jeho knih. Do Prahy dorazí rovnou z Třince, kde se v tentýž den koná pátý ročník esoterického festivalu. To je od něj výkon hodný obdivu.
Pro svou pražskou přednášku připravil několik účinných metod očisty organismu pomocí olejů, které bude demonstrovat a názorně předvádět na dobrovolnících. Pamatujete-li si jeho expresivní vystoupení v Lucerně před šesti lety (poslyšte, je vůbec možné, jak to letí?), asi tušíte, že vás čeká opravdový zážitek, mimochodem i s pravým ruským slunečnicovým olejem, který je základem detoxikačního výplachu úst.

OBÁLKA OLEJE

Pak přijde přestávka na večeři a po ní den vyvrcholí. Ještě předtím ovšem nastane malé překvapení.


20:00 Pavlína Brzáková a Vladislava Jirásková
Jarní rituál
„Celá REGENERACE v čele se svou nezničitelnou sibiřskou vůdkyní je geniální,“ napsal nedávno Pavel Rozkovec velmi výstižně a kromě toho také naprosto pravdivě na našem facebooku. Původně se měl vrchol našeho MDŽ jmenovat Jak to dělají šamani, jenomže to znělo dost lechtivě, a tak jsme se rozhodli jarní probouzení země, spojené s očistným rituálem, pojmenovat krátce a výstižně Jarní rituál. Průvodkyněmi obřadu jsou šéfredaktorka REGENERACE a etnoložka Pavlína Brzáková a Vladislava Jirásková, malířka obrazů s duchovní tematikou, výtvarnice, která pracuje s hlínou, dřevem a betonem, jež vedla celý loňský rok v REGENERACI rubriku Stromový kalendář a dnes připravuje seriál Silová zvířata. S Pavlínou Brzákovou ji pojí nerozborné pouto společných rituálů velkých přírodních svátků, jako jsou slunovraty nebo rovnodennosti, které u čtveřice starých lip a jednoho mohutného dubu za Škvorcem konají za každého počasí.Očista těla a duše s REGENERACÍ
Sobota 8. března 2014
Klub Lávka, Novotného lávka 1, Praha 1
10:00–22:00 hod.
Cena 390 Kč.
Vstupenky jsou k dostání na místě a v prodejní síti Ticketpro (www.ticketpro.cz).


Autor: Pavlína Brzáková •  Vydáno: 25.02.2014 •