Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Slavnost a rituál Nového počátku

Slavnost a rituál Nového počátku
 Oslava nového začátku má své kořeny v dávné minulosti předků. Období zimního slunovratu je čas, kdy si lidé uvědomovali hluboké propojení s přírodou a vítali slunce jako nový začátek. Ten naši předkové poznali, když rozkvetla větvička barborky. Den se prodloužil, a ačkoli to nebylo na první pohled zjevné, v přírodě začal proces růstu. Přicházelo Světlo a nové zrození. Zažehněme i my světélka naděje a prožijme slunovratové setkání v atmosféře blízkosti a sdílení.
Ve čtyři odpoledne začne program pro děti, které budou hledat andělíčky a sluníčka. Všechny budou za své hledání odměněny.
Rituál začne kolem páté hodiny odpolední. Jeho průvodkyněmi jsou výtvarnice Vladislava JIRÁSKOVÁ a etnoložka Pavlína BRZÁKOVÁ. Na slavnost si přineste malé svítilny, po skončení obřadu si v nich odnesete domů světlo naděje nového počátku. Můžete přinést i lampiony, které pověsíme na stromy. Budete jako vždy pohoštěni koláčem a čajem. Ke společné hostině můžete také přispět z vlastních zdrojů. Prohloubíme tak atmosféru sdílení. Mapu místa najdete, když si do internetového vyhledávače zadáte heslo „Lípy u sv. Donáta“.
Akce se koná ve spolupráci s časopisem REGENERACE a vstup je volný.
Foto Petr KOTEK

Autor: Pavlína Brzáková •  Vydáno: 27.11.2012 •