Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Rituál svěcení Stromu splněných přání 27.9.2010

Rituál svěcení Stromu splněných přání 27.9.2010
Vážení a milí,
srdečně vás zveme na obřad svěcení stromu, který provedou dne 27. září v Šáreckém údolí jihosibiřská šamanka Anisja Semizool Monguš, aztécký náčelník Xolotl a tanečník a hudebník Tecciztemoc. Můžete se tak zúčastnit jedinečného propojení sibiřské a mexické kultury! Začátek obřadu je v 18:00 hodin.
Strom ve všech světových kulturách představuje spojnici mezi nebem a zemí. Jeho kmen je náš současný život, kořeny sahají do minulosti k našim předkům. Větve a listy míří do horního světa– Nebe a týkají se našich potomků a budoucnosti. Říká se, že kmen takového vysvěceného stromu stahuje z vesmíru energii a šíří ji kolem sebe jako nevyčerpatelný zdroj pro všechny potřebné.
Stromy splněných přání najdeme po celém světě. Lidé jim přinášejí dárky, přicházejí k nim s prosbami o sílu, zdraví a prosperitu. Pod rozložitou korunou nacházejí útěchu, klid a naději. Stromový věk přesahuje lidské životy, a proto se stromy stávají symbolem poznání a moudrosti.

Nezapomeňte vzít s sebou:
Stuhy pěti barev (bílá, žlutá, červená, zelená a modrá), které pak připevníte na strom. Můžete je také nahradit natrhanými pruhy látky. Šíře pruhu je přibližně 2 cm. Čím více stuh přinesete, tím lépe, strom bude po vyzdobení krásnější.
Obětiny na oheň: chléb, špek, sýr… (neberte ovoce a zeleninu, špatně hoří).

Strom splněných přání bude sloužit a pomáhat všem poutníkům, kteří k němu zamíří, aby spojily své prosby s jeho energií. Nikdy k němu nepřicházejte s prázdnýma rukama. U jeho kořenů můžete zanechat pár mincí, na větev přivázat stuhu, šátek, či drobnou ozdůbku, kterou vytvoříte svýma rukama. Pokud zrovna při sobě nic nemáte a ocitnete se v jeho blízkosti, najděte třeba drobný kamínek na cestě a položte jej u jeho paty.
Místo konání: Ekocentrum Šárynka, V Podbabě 29B (přesná mapka je na www.ekodomov.cz)

Rituál spolupořádají:
Občanské sdružení Šamanská jurta www.samanskajurta.cz
Přátelé projektu Nebe-Země www.nebezeme.cz
Ekocentrum Šárynka www.ekodomov.cz
Na těchto webových stránkách budou postupně přibývat další podrobné informace.

Autor: Mládek •  Vydáno: 06.09.2010 •