Šamanská jurta

C e n t r u m   p ř i r o z e n é   s p i r i t u a l i t y

<< Aktuality

Oslava jarní rovnodennosti

Oslava jarní rovnodennosti
20. března 2019 od 18:00 hodin
Opět u sv. Donáta

Zveme vás tradičně na oslavu jarní rovnodennosti k dubu u sv. Donáta na křižovatce polních cest mezi obcemi Škvorec, Přišimasy a Úvaly (35 km východně od Prahy).

Společně poděkujeme přírodě za všechny dary, očistíme se šalvějí a pelyňkem, necháme rozeznít bubny a jemné zvonkohry Koshi. Místo se v současné době nachází v neutěšeném stavu. Proběhly tu terénní úpravy, které zásadně narušily jeho divoký ráz. Za podpory fondu EU vznikla pevná cesta pro zemědělské stroje a byl postaven plot, který chrání nově vysazené stromky před okusováním zvěří. Plot je dočasný, ovšem poutníka putujícího krajinou překvapí.

Už desátým rokem se na tomto místě konají přírodní rituály a pořadatelé nechtějí tradici přerušovat. Proto jsou ti, kdo si křižovatku zamilovali, srdečně vítáni.
Rituálem vás provedou etnoložka Pavlína Brzáková, publicistka Renáta Kiara Vargová a Míša Mandová. Tradičně vás pohostíme koláčem a čajem, ke společné hostině můžete přispět také z vlastních zdrojů a přinést barevné stuhy na ozdobení dubu.

Místo konání najdete, když si do internetového vyhledávače zadáte heslo „lípy u sv. Donáta“. GPS je 50°3'10.863"N, 14°44'41.379"E.

Těšíme se na vás, vstup je volný.

Mediálním partnerem této akce je časopis REGENERACE.

Foto Ingrid Pakhmutová a Renáta Kiara Vargová.
Autor: Pavlína Brzáková •  Vydáno: 12.03.2019 •