Šamanská jurta - První etnografické a obřadní centrum sibiřského šamanismu

Aktuální Semináře Články Naše jurta Sibiřský šamanismus O šamanech Obřady Download Odkazy Fórum Místo Kontakt
 
 
   
 

V polích U sv. Donáta dne 21. června od 19:00 hodin

 

Vážení a milí, srdečně vás zveme na SLUNOVRATOVOU SLAVNOST, která se koná v polích U sv. Donáta mezi obcemi Škvorec, Úvaly a Přišimasy.

 

Po krátkém úvodním povídání o významu tohoto přírodního svátku započne slunovratový ŽIVLOVÝ rituál, jehož vyvrcholením je společné bubnování a hra na rozmanité tradiční nástroje, které si určitě vezměte s sebou. Vítány jsou nejrůznější bubny a bubínky, chřestidla, zvonečky, triangly, píšťalky, flétny, i prazvláštní instrumenty po domácku vyrobené.


Vašimi průvodci budou spisovatelka Pavlína BRZÁKOVÁ a výtvarnice Vladislava ZÍTOVÁ-JIRÁSKOVÁ.
Vezměte si s sebou pentličky pěti barev (bílá, žlutá, červená, modrá a zelená) a nějaké obětiny na oheň (kousky chleba, sýru, másla, sušenky atp. – ne ovoce a zeleninu).


Těšíme se na vás!


Pavlína BRZÁKOVÁ, Vladislava ZÍTOVÁ-JIRÁSKOVÁ
a občanské sdružení ŠAMANSKÁ JURTA.

 

------

 

Ke Sv. Donátu se dostanete ze Škvorce od hřbitova polní cestou stromovou alejí. Pokud máte obavy, že byste bloudili, můžeme se sejít na nádvoří Nového zámku (Smiřických 2) v 18:30. Informace o místě naleznete na stránkách www.samanskajurta.cz , případně volejte na tel: 603 203 801.
Škvorec se nachází přibližně 35 km východně od centra Prahy. Doprava je možná z Prahy vlakem do Úval a potom z Úval autobusem.